Sterownik tarczociągu strzelniczego TRS 2.0 (produkt archiwalny)

Odsłony: 7694

Z dniem 01.01.2021 sterownik TRS 2.0 staje się produktem archiwalnym co oznacza że nie będziemy oferować już nowych urządzeń tego modelu.
Oczywiście nadal wspieramy klientów, którzy zakupili u nas sterownik.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym produktem:

Tarczociąg TRS 3.0

 


Innowacyjne urządzenie mikroprocesorowe pozwalające na płynne sterowanie prędkością silnika tarczociągu.  Łatwa integracja nowego sterowania z istnieją infrastrukturą strzelnicy.  Intuicyjna obsługa przez użytkowników strzelnicy. Proste, samodzielne programowanie modułu sterującego przez obsługę techniczną wyposażenia strzelnicy.


INTUICYJNA OBSŁUGA PRZEZ STRZELCA
Przewodowy pilot systemu umieszczony przy stanowisku strzeleckim pozwala na ustawienie odległości tarczy (programu) za pomocą zielonego przycisku pilota. Na wyświetlaczy widoczny jest numer programu (kolor zielony) oraz odległość tarczy w metrach (kolor biały w ramce "METRY"). Wysłanie oraz przywołanie tarczy, strzelec wykonuje za pomocą czerwonego przycisku "START".

PROSTE PROGRAMOWANIE PRZEZ OBSŁUGĘ STRZELNICY
Po zainstalowaniu sterownika, obsługa strzelnicy wykonuje procedurę programowania sterownika za pomocą wysokokontrastowego wyświetlacza i przycisków umieszczonych na module sterownika. Modyfikacja ustawień odbywa się w ten sam sposób i można wykonać ją w każdej chwili bez konieczności wzywania serwisu i dodatkowych, specjalistycznych narzędzi.


ŁATWA INTEGRACJA NOWEGO STEROWNIKA Z ISTNIEJĄCYM SYSTEMEM NA STRZELNICY
Sterownik pozwala na sterowanie silnikami jedno i dwuprędkościowymi zainstalowanymi na istniejących tarczociągach.

OBSŁUGA W RĘKAWICACH
W pilocie zastosowano duże praktycznie bezoporowe przyciski co znacznie ułatwia korzystanie z urządzenia przez użytkownika w rękawiczkach. 


WERSJA "VS" (variable speed)
Pełna wersja sterownika zawiera dodatkowy moduł płynnego sterowania prędkością silnika tarczociągu. Takie sterowani ma wiele praktycznych zalet. Wprawiona w ruch tarcza przyspiesza powoli i zatrzymuje się również po wcześniejszym spowolnieniu ruchu. Taka charakterystyka transportu zmniejsza problemy z oscylacyjnym bujaniem się tarczy doskwierającym szczególnie przy tarczociągach linowych. Powolny start likwiduje też poślizg na lince napędowej a więc zapobiega szybkiemu zużyciu napędowego koła pasowego. Natychmiastowe starty pracy silnika generowane przez stare systemy przekaźnikowe negatywnie wpływają również na żywotność silnika. Gwałtowny start powoduje przepływ dużego prądu, który często powoduje przepalenie uzwojenia silnika w starych systemach tarczociągów.  Elektroniczne sterowanie napięciem silnika likwiduje te problemy i zabezpiecza silnik oraz elementy napędowe zarówno mechanicznie jak i elektrycznie przez co serwis tarczociągów ograniczony jest do niezbędnego minimum oraz ogranicza występownie zakłóceń EMC generowanych przez styki przekaźnika przez które płynie duży prąd rozruchu.

POMAGAMY, DOSTOSUJEMY
Nie jesteś pewien czego potrzebuje Twoja strzelnica? Pomożemy w doborze najlepszej konfiguracji systemu lub dostosujemy nasz sterownik do Twojego mechanizmu. Potrzebujesz rozszerzyć możliwości sterownika? - Napisz. Jesteśmy jego producentem więc możemy zmienić praktycznie wszystko.

DO 5 PROGRAMÓW ODLEGŁOŚCI TARCZY
Możliwość ustawienia od 2 do 5 odległości tarczy. Pracownik techniczny strzelnicy, podczas programowania, wybiera ilość programów - odległości jakie dostępne będą dla użytkownika tarczociągu. Dla każdego z programów dostępne będą rożne odległości tarczy.

ODLEGŁOŚCI WYSYŁANIA TARCZY od 5 do 200 metrów
Podczas procesu programowania każdemu programowi dostępnemu dla użytkownika przypisywana jest nazwa oznaczająca odległość w metrach widoczna jednocześnie na wyświetlaczu pilota tarczociągu.

DANE TECHNICZNE
Wymiary modułu sterującego: 120x90x30 (mm)
Wymiary modułu pilota: WxSxG 135x65x55 (mm)
Zasilanie modułu sterującego 7-15V AC lub DC
Warunki pracy:
     temperatura  -20'C do 40'C
     wilgotność     <80%
     chronić przed bezpośrednim działaniem wody

Zestaw TRS 2.0 (pilot - sterownik - silnik 3F/0,75kW/2770rpm) wymaga zasilania jedynie 230V (jednofazowe). Nie potrzeba zasilania 3 fazowego !


 

 

NASZE STEROWNIKI PRACUJĄ JUŻ NA STRZELNICACH - ZAPYTAJ NASZYCH KLIENTÓW O OCENĘ NASZEGO SYSTEMU

STOWARZYSZENIA   STRZELCÓW  CZARNOPROCHOWYCH  ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ - Strzelnica Rybieniec - system pracuje na 4 torach tarczociągów, ustawiono 4 programy (10,15,20 i 25metrów)

Zapraszamy do zapoznania się z nowym produktem:

Tarczociąg TRS 3.0 

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy do kontaktu.